Норвич испадна од Премиер лигата

Фудбалерите на Вест Хем со 4:0 го совладаа Норич во 35. коло од Премиер лигата и ги испратија „канаринците“ во Чемпионшип. Јунак на натпреварот е Мајкл Антонио кој ги постигна сите четири гола за Вест Хем, гол серијата ја отвори во 11. минута, во последните секунди од првото полувреме ја дуплира предноста, додека во вториот дел постигна уште два гола.

Со овој подвид Антонио стана првиот фудбалер на Вест Хем кој по 39 години постигнал четири години на еден натпревар во Прмеиер лигата.
Норич со поразот остана на само 21 бод и е убедливо последен на табелата со недостижни 13 бода негатива зад првата екипа која е надвор од опасната зона.

Прочитајте и...  Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Прочитај повеќе

Барселона и Баерн Минхен си закажаа четвртфинален дуел во Лисабон (ВИДЕО)

Слободен печат

Харден, Адетокумпо и Леброн конкуренти за МВП наградата

Слободен печат

Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Слободен печат

Изненадување: Пирло ќе биде новиот тренер на Јувентус

Слободен печат

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат