Ноќна мора на небото: Падобранот му се заплеткал, го делеле секунди од смртта (ВИДЕО)

Запрепастен минувач снимал видео од застрашувачки момент во кој се нашол падобранец.

Падобранот му се заплеткал додека се спуштал. Инцидентот бил забележен на островот Џерси во каналот Ла Манш.

Оние што гледале мислеле дека тоа е последниот скок на падобранецот.

Како што подоцна рекол Мел Ричардсон, главниот инструктор од Скајдајв Џерси, падобранецот успеал да го отфрли првиот падобран и да го активира другиот точно на време за да си го спаси животот и да избегне голема трагедија за само неколку секунди.

Ричардсон потврдил дека инцидентот се завршил без повреди на падобранецот.

https://www.facebook.com/ChillClinton/videos/vb.608805710/10162193749660711/?type=2&video_source=user_video_tab

Прочитајте и...  Разговор со Биљана Кајевиќ: Сакам да ги ловам душите низ браздите на лицето

Прочитај повеќе

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат

Упадна на венчавката и му довикуваше на младоженецот: „Носам твое дете“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Венчавка како од бајките: Во Ровињ се ожени актерот Жарко Димоски! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат

Кај нас го правеа хомосексуалец, а само да ја видите неговата сопруга: Се сеќавате на Сакис Рувас!(ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Една од најубавите жени во светот во шестата деценија позираше прекриена само со пешкир: Ниту фризура, ниту грам шминка а изгледа како авион (ФОТО)

Слободен печат

Брена го жени најмладиот син: Виктор ги кажа сите детали за свадбата и неговата избраничка Сандра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Антонио Бандерас позитивен на коронавирус: Се чувствувам малку поизморено од вообичаено

Слободен печат

Јелена Ѓоковиќ не може да закрепне од короната: Ноле е загрижен за здравјето на сопругата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Практично, а совршено чисти: Направете ваша „тоалет бомба” од состојки кои СИГУРНО ги имате во кујната! (ВИДЕО)

Слободен печат

Емина многу млада останала без татко, па нејзината љубов кон мајка ѝ е посебна: Еве како изгледа таа! (ФОТО)

Васко Спасоски