Ноќеска загина мотоциклист од Струшко

Ноќеска во 01.00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во с.Делогожда, струшко, Г.С.(61) од с.Делогожда, управувајќи мопед „генерик” со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

По незгодата возачот бил пренесен во Медицинскиот центар Струга каде од страна на лекар била констатирана смрт.

Извршен бил увид на местото на настанот од Јавен обвинител и увидна екипа од Полициската станица Струга.

Видео на денот