16 C
Скопје

Низ Белград се шири аплауз и песна, еве што прават Србите додека се во карантин, а надвор полициски час (ВИДЕО)

Сограѓаните решија покрај аплаузот на овој пејач, да ги извикуваат и имињата на своите љубени, како во сцената на познатиот српски филм „Кога ќе пораснам ќе бидам кенгур“, па изгледа дека се покрена нов тренд.

Слично како и Италијанците кои си го креваа духот со песна, додека се затворени во изолација во своите станови, песна се слушаше и низ Белград.

Видеото од Железник покажува како Србите ги пеат познатите стихови „Песма нас је одржала, њојзи хвала“, а меѓу нив се истакнува некој кој звучи како професионален пејач – и пее уште некои кафеански песни, на посебно задоволство на публиката затворена во своите домови.

Сограѓаните решија покрај аплаузот на овој пејач, да ги извикуваат и имињата на своите љубени, како во сцената на познатиот српски филм „Кога ќе пораснам ќе бидам кенгур“, па изгледа дека се покрена нов тренд.

Инаку аплаузот  на Србите секако е за кинеските лекари, знак на поддршка на соседите од Хрватска кои денеска ги погоди земјотрес, поздрав до сите кои во овие тешки времиња не се во своите домови туку работат во болниците, аптектите, продавниците, чистат по улиците и го одржуваат јавниот ред, се за добро на граѓаните:

 

Publiée par Ana Mijajlica sur Vendredi 20 mars 2020

“Kad porastem biću kengur” sinoć live 🤣🤣🤣🤣 “Ljubiceeeee….”

Publiée par Vladimir Pigi Micovic sur Mercredi 18 mars 2020

Прочитајте и...  Почнува вакцинацијата на новинарите

Поврзани вести

ЕУ воведе санкции за официјални лица во Иран: Техеран одговори со прекинување на соработката

Слободен печат

Американската амбасада во Сараево нема да шпекулира за наводни изјави за територијални поделби

Слободен печат

Дачиќ: Не бев близок со семејството Милошевиќ, но не бев предавник

Слободен печат

77-годишен могилчанец уапсен откако им се заканувал на соселаните со пиштол

Слободен печат

Лукаревска: Најостро демантирам дека Дејан Смилевски имал каква било допирна точка со МојДДВ

Слободен печат

Рашковски вози џип вреден 74 илјади евра кој не фигурира во неговиот анкетен лист

Слободен печат

Остави Коментар