9.2 C
Скопје

Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Семејството на пејачката им дава огромна поддршка, иако младото момче на Мадона е само две години постаро од нејзината ќерка…

Американскиот Ден на благодарноста пејачката Мадона (62) го помина со своето момче, танчерот Ахламалик Вилијамсон (26).

Поп ѕвездата објави неколку фотографии на кои му седи во скутот на своето 36 години помладо момче, со црн вел на лицето.

Instagram
Instagram

За фотографиите таа доби стотици илјади лајкови, но предизвика и поделени реакции.

И додека некои ја критикуваа бидејќи е со 36 години помладото момче и ѝ пишуваа дека е престара за него, односно тој премлад за неа, други ѝ пишуваа дека таа може и многу подобро.

Instagram
Instagram

Да се потсетиме, во декември 2019 година беше обелоденето за врската на Мадона со младиот танчер, кога исто така ја критикуваа пејачката и предвидуваа дека нивната љубов нема шанси да успее. Меѓутоа, поп дивата и Вилијамс се заедно една година, а семејството на пејачката им ја дава сета поддршка.

Прочитајте и...  Кефир - Го чисти организмот од штетни материи и го подобрува целокупното здравје
Instagram
Instagram

„Љубовта не ги познава годините“, изјави таткото на Вилијамс за „TMZ“. „Мојот син живее La Vida Loca и среќен сум поради него“.

Инаку, Ахламалик е само две години постар од најстарата ќерка на Мадона, Лурдс (24).

Преземно од Еспресо.мк

Поврзани вести

Џорџ Клуни прв пат откри кој филм го снимил пијан

Слободен печат

Јагнешки бут со рузмарин

Слободен печат

Роденденска прослава: Сега знаеме од  кого  Ирина Шајк ја наследила убавината

Слободен печат

Која е тајната на највкусниот омлет?

Слободен печат

Гест кој ја потресе публиката: Оваа нумера славниот американски композитор ѝ ја посветил на Мира Фурлан

Слободен печат

Се плаќале милиони за промоција на цигари во филмови како „The Flintstones “ и „Rocky“

Слободен Печат

Остави Коментар