Ниту сама не може да поверува дека поминала вака: Убавата Русинка паднала од мотор со брзина од 200 на час! (ВИДЕО)

Руската бајкерка Ангелина, буквално имаше „повеќе среќа, отколку памет“ кога на брзина од 193 километри на час излетала од патот со својот моторцикл.

Толкава брзина и ја одземала контролата на моќниот Кавасаки Нинџа ЗХ-6Р, па моторциклот излетал од пат и неколку пати се превртел пред и таа и моторот да застанат на еден пат во Сочи.

Од морбидната снимка која ја објави таа на Инстаграм, не може да се заклучи колку долго Ангелина се задржала на моторот пред да се најдат на земја.

Да предупредиме, снимката е вознемирувачка:

Луѓето кои притрчале да и помогнат не и дале да ја се помери, ниту да ја тргне кацигата пред да дојде итна помош.

Прочитајте и...  Проценка на ЦИА: Путин ќе ги насочи операциите кон оцрнување на Бајден

Потполно неразбирливо е како оваа дваесетгодишна девојка успеала на толкава брзина да се извлече само со модрици и гребаници – без ниту една скршеница.

И нормално, штом застанала на нозе таа веднаш се пофали на социјалните мрежи со селфи-фотки…

Фото: Инстаграм

Прочитај повеќе

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат

Покрај тоа што кажува добри вицеви, Сашко Коцев знае да биде и романтичен: Актерот со фотка од него и сорпугата Смиљана ја одбележа годишницата од бракот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пиел по 50 кафиња на ден: Најчудните навики на познатите писатели!

Слободен Печат

Стручњаците предупредуваат: Сонот е пресуден за здравјето на мозокот!

Слободен Печат

Цеца Ражнатовиќ денеска беше на судење со Јелена Карлеуша со чанта од 2.300 евра! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали се сеќавате на футуристичкото семејство „The Jetsons“? Првата анимирана серија во боја на тв-мрежата ABC (ВИДЕО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пејачката Сара Мејс позира во интересен фустан со висок шлиц (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие 4 работи кои ги имате во вашиот плакар, треба редовно да ги менувате за да го заштитите здравјето!

Слободен Печат

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат

Ја премина Селма Хајек и стана најбогатата француска снаа: Нејзиниот прв сопруг морал на рехабилитација по разводот

Слободен печат

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит сè уште не е сигурна за своето родово изразување

Слободен печат

„Тајм“ објави листа на 100 највлијателни луѓе за 2020 година

Слободен печат