Ниту големиот бакшиш не може да ги задржи келнерите во Србија

Професиите од областа на угостителството, како келнери или готвачи, сè уште се меѓу најбараните со најголем број огласи за вработување од страна на локалните работодавци, покажуваат најновите статистички податоци на Националната служба за вработување на Србија-НСВ. Во последните години, работните места во угостителството се меѓу најбараните во огласите на „Инфостуда“- пишува Политика рс. Надлежните посочуваат дека на хотелиерството и угостителството се повеќе се гледа како на работни места за сезонски приходи, но не заостануваат и работните места во градежништвото и земјоделството.

Во просек, келнерите месечно очекуваат околу 1.400 евра, но нивниот просек е околу 60.000 динари. Готвачите би сакале минимум 1.480 евра за својата работа, но подобро се платени од келнерите. Во просек, собарките очекуваат минимум 1.145 евра месечно, рецепционерите сметаат дека за својата работа треба да добијат минимум 1.259 евра, а продавачите очекуваат просечна плата од 1.105 евра.

Здружението на хотелиери и ресторани на Србија проценува дека во угостителството во моментов има недостиг на околу дваесет илјади работници. Драган Цветковиќ, претседател на Самостојниот синдикат на угостителство и туризам на Србија, истакнува дека работниците кои имаат диплома и завршено училиште за келнери и готвачи можат многу брзо да се вработат, но нивните газди им нудат мизерни плати, кои со право ги одбиваат.

– Затоа нашите работници одат подалеку, надвор од државата, а потоа работодавачите се жалат дека не можат да најдат квалитетна работна сила. Сепак, мислам дека не ја кажуваат вистината, бидејќи вистината е дека работодавачите всушност нема да им платат доволно, туку ги пријавуваат за минимална плата. Кој сака да работи напорна работа за минимална плата – прашува Цветковиќ, додавајќи дека во Србија има неколку врвни угостителски училишта кои обучуваат висококвалитетен угостителски кадар.

-Такви образовани луѓе си заминуваат се повеќе, бидејќи работодавците овде си ги гледаат само своите интереси, а кај нас доаѓаат од други земји, а ние не знаеме ни колку добро се обучени за работа, особено тие келнери и готвачи. Инаку, платите на келнерите отсекогаш биле ниски, бидејќи работодавците ги третираат како вработени кои добиваат бакшиш додека работат. Сепак, забораваат дека таквата компензација е добра волја на гостите. Тоа не значи дека треба да имаат мизерни плати – смета Цветковиќ.

Белградецот Игор С. повеќе од една година работи како келнер во мала кафеана во главниот град. Вели дека на почетокот платата му била мала, на ниво на основна заработка, но сега заработува повеќе, особено поради бакшишите.

-Почнав со педесет илјади, а сега заработувам двојно повеќе. Меѓутоа, бидејќи на газдата му недостигаат повеќе работници, јас извршувам повеќе обврски и работам повеќе од 40 часа неделно. Јас сум првенствено келнер, но понекогаш морам и да ги мијам садовите, да спремам кафе, чај… Кога така гледам, малку сум платен. Сепак, сум задоволен бидејќи бев пријавен – вели тој.

За разлика од него, кој работи во родниот град, работниците на Јадран, за кои има голем интерес во сезоната, пристигнуваат главно од периферијата на Србија. Еден од нив е Немања Марковиќ од Сомбор, кој последниве две години работи во кујната на хотел во Шибеник.

– Претходно работевме сезонски на други места, но ни предложија да работиме овде, бидејќи условите се добри и затоа останав овде толку долго. Пред се поради платата која е значително повисока од Србија. Платата ни е два-три пати поголема – рече Немања.

Со цел што поскоро да се реши проблемот со ниските плати и недостигот на кадар, Самостојниот синдикат на угостителство и туризам на Србија предложи да се потпише гранковен колективен договор со синдикатот на работодавачите, но не успеале.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот