Ниту Гатузо не помогна, Наполи повторно загуби

Џенаро Гатузо кој го наследи Карло Анчелоти, со пораз ја стартуваше тренерската одисеја во Наполи. Тимот на македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас е поразен со 1:2 од Парма во рамките на 16, коло во Серија А.

Несудениот македонски репрезентативец, Даниел Кулушевски уште во четвртата минута и донесе водство на Парма, по катастрофалната грешка на Калиду Кулибали.

Наполи израмни во второто полувреме, поточно во 64. минута со голот на Аркадиуш Милик. И кога сите мислеа дека Гатузо на првиот натпревар на клупата на Наполи ќе дојде барем до бод, Жервињо на асистенција на Кулушевски во 93 минута ги шокира и навивачите и фудбалерите на Наполи.
Елиф Елмас целиот натпревар го преседе на клупата за резервни играчи.

Прочитајте и...  Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Прочитај повеќе

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат

У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мексикански клуб има ново засилување – Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

Аларм во Атлетик Билбао: Шест лица позитивни на Ковид-19!

Слободен печат

Матуиди не е повеќе играч на Јувентус

Слободен печат

Уште еден Македонец во албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат