Ниту Гатузо не помогна, Наполи повторно загуби - Слободен печат

Ниту Гатузо не помогна, Наполи повторно загуби

Џенаро Гатузо кој го наследи Карло Анчелоти, со пораз ја стартуваше тренерската одисеја во Наполи. Тимот на македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас е поразен со 1:2 од Парма во рамките на 16, коло во Серија А.

Несудениот македонски репрезентативец, Даниел Кулушевски уште во четвртата минута и донесе водство на Парма, по катастрофалната грешка на Калиду Кулибали.

Наполи израмни во второто полувреме, поточно во 64. минута со голот на Аркадиуш Милик. И кога сите мислеа дека Гатузо на првиот натпревар на клупата на Наполи ќе дојде барем до бод, Жервињо на асистенција на Кулушевски во 93 минута ги шокира и навивачите и фудбалерите на Наполи.
Елиф Елмас целиот натпревар го преседе на клупата за резервни играчи.

Сетиен сепак ќе купува замена за Суарез

Германците ја декласираа Австрија

Федерер и Надал на удар на новинарите: Ако сакаш интервју мора да прашаш за спонзорите

Тренерката на Димитров хит на социјалните мрежи (ФОТО)

Шпанија и Хрватска сигурни, во меѓусебен дуел ќе одлучуваат за првото место

Елмас добива нов соиграч: Капитенот на Косово потпиша за Наполи

thirteen + 8 =

Тежок удар за Норвешка: Остана без клучен ракометар

Ливерпул ќе го засилува нападот со најдобриот стрелец во Бундес лигата?

Вардарци поразени на првата контрола во Анталија

Чедомир Јаневски нов тренер на Енозис

„Енфилд“ е неосвоива тврдина, Ливерпул повеќе од 1.000 денови е без пораз на домашен терен