Ниту Европејците не се тоа што беа! (ВИДЕО) – Слободен печат
АвтомагазинМагазин

Ниту Европејците не се тоа што беа! (ВИДЕО)

Како на Балканот, така и кај нас, добро е познато дека оние што купуваат возила од странство, поточно што ги увезуваат често ги продаваат со нереална километража.

Имено, прекупците ги дотеруваат возила, стандардно ја „враќаат“ километражата и со тоа прикажуваат солидно возило донесено од странство.

Но, оваа „треска“ ги зафати и европјаните, кои изгледа го попримиле балканскиот менталитет.

Во БиХ се појави видео каде што е донесено возило Mercedes 2012 година E Class W212, но кога тамошните механичари го провериле возилото, останале вчудоневидени до поминатата километража!

Погледнете го видеото и видете за колкава разлика станува збор.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close