Ниту Европејците не се тоа што беа! (ВИДЕО)

Како на Балканот, така и кај нас, добро е познато дека оние што купуваат возила од странство, поточно што ги увезуваат често ги продаваат со нереална километража.

Имено, прекупците ги дотеруваат возила, стандардно ја „враќаат“ километражата и со тоа прикажуваат солидно возило донесено од странство.

Но, оваа „треска“ ги зафати и европјаните, кои изгледа го попримиле балканскиот менталитет.

Во БиХ се појави видео каде што е донесено возило Mercedes 2012 година E Class W212, но кога тамошните механичари го провериле возилото, останале вчудоневидени до поминатата километража!

Погледнете го видеото и видете за колкава разлика станува збор.

Evo još jedne 2012 E klase W212 za široke narodne mase.Ovaj put na STRANIM tablama, da se ne počne odmah pljuvati po poštenim BiH uvoznicima lešev..hm, automobila 😄.

Publiée par Autoservis Bagrameli sur Vendredi 16 août 2019

Прочитајте и...  Атанасов: Јанкуловски на незаконски и шверцерски начин се обидува да добие втор мандат за ректор (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Во луксузна вила била уапсена старлетата Тијана Ајфон поради приредување на масовни оргии! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Целата рап заедница го мрази, а добротврните организации ги одбиваат неговите донации: Кој е раперот за кого целиот свет зборува? (ВИДЕО)

Слободен Печат

Станија се пофали дека добила 100 евра помош од државата, па ги почасти фановите со разголени фотографии (ФОТО)

Васко Спасоски

Мајката на фудбалерот Нејмар се смири со 30 години помладиот љубовник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ќерката на легендарниот фудбалер, секс-бомбата Бјанка го препоти тренерот во паркот! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Срцето ми е скршено, но вака е подобро“: Џеј Ло ја откажа свадбата со Алекс Родригез!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Позната инфлуенсерка позира потполно гола, интимните места ги сокри со пена! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Розга проговори за љубовта: Во животот се доаѓа кога најмалку се надевате и очекувате!

Слободен Печат

Снаата на Лепа Брена се возеше во бесниот автомобил од 130.00 евра: Регистарските таблици говорат се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

На Инстаграм ја следат 620.000 фанови, а таа призна дека не знае колку е 8х2! ВИДЕО)

Васко Спасоски

Фановите на Бред Пит изненадени: Што се случува со актерот? (ФОТО)

Слободен Печат

Ирина Шајк одговори на гласините за бременоста: Тесниот црвен фустан мамеше погледи на секој чекор! (ФОТО)

Слободен Печат