Ниту една трага од исчезнатата албанска фудбалерка на Швајцарија, семејството во очај

Сè уште не е пронајдена албанската фудбалерка на швајцарската репрезентација, Флоријана Исмаили, иако се бара со сите сили.

Роднините на исчезнатите стануваат сѐ поочајни. Надежта се намалува со секој час што поминува, иако спасувачките тимови сѐ уште го пребаруваат езерото Комо.

Фудбалерката на Јанг бојс исчезна во саботата.

Фудбалерката заедно со една своја пријателка, биле со моторен чамец во езеро кога таа се фрлила во студената вода, и оттогаш 24-годишната девојка повеќе не се појавила.

На местото каде Исмаили се фрлила во водата, длабочината достигнува до 200 метри. Местото се пребарува со робот и од страна на специјални сили.

Во Комо пристигна и нејзното семејство. По толку часа од исчезнувањето на Флоријана тие се очајни.

Прочитајте и...  Се подготвува размената на летото, Пеп добива идеално засилување од Баерн

– Ние не знаеме ништо. Чекаме за информации, но се сомневаме дека Флоријана се наоѓа на дното на езерото – изјавил за BlickBlick братот на фудбалерката, пренесува Телеграфи.

Флоријана стана дел од швајцарската репрезентација за првпат во 2014 година. Таа настапила на 31 натпревар и учествувала на Светското првенство во 2015 година.

Квалификациите за Светското првенство оваа година поминаа неуспешно за Швајцарија, откако пред само две недели таа не настапи на последниот меѓународен натпревар.

Флоријана Исмаили е дел од тимот на Јанг бојс од Берн уште од 2011 година

Прочитај повеќе

Ајакс со прекрасен потег им покажа на САД како да кажат „Не на расизмот““

Слободен печат

Аргентинец доаѓа во РК Вардар?

Слободен печат

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен печат

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Слободен печат

Познат датумот кога стартува и Формула 1

Слободен печат

Шалке продолжува да тоне во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Специјална честитка за 40. роденден на Џерард од Ливерпул (ВИДЕО)

Слободен печат

Имаа се, пари, слава па останаа без ништо: НБА ѕвезди кои банкротираа

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Фудбалерите на Салцбург и при прослава на триумфот во Купот држат растојание (ВИДЕО)

Слободен печат