Ништо од пресметката меѓу Меси и Роналдо, Португалецот сè уште е позитивен на корона

Лоши вести за фудбалерот на Јувентус.

Кристијано Роналдо и Лионел Меси ќе почекаат за првата меѓусебна пресметка откако Португалецот се замина од Реал Мадрид.

На 28. октомври ќе играат Барселона и Јувентус, но на теренот на „Алијанц Арената“ во Торино нема да биде присутен и Роналдо.
Португалецот е позитивен на последниот тест на коронавирус и ќе мора да остане во самоизолациа дополнителни 10 дена што значи дека ќе го пропушти дерби дуелот со Барселона.

Кристијано Роналдо прв пат беше позитивен на коронавирус додека беше дел од португалската репрезентација за октомвриските натпревари од Лигата на нации. Тој успеа со приватен авион да пристигне во Торино каде се наоѓа во изолација, но се уште се нема ослобедено од вирусот иако нема никакви симптоми.

Трка со времето: Дали Роналдо ќе игра против Меси?

 

Прочитајте и...  Руни бил блиску до трансфер во Барселона: Сакав да играм со Чави и Иниеста

Поврзани вести

ФИФА ги објави кандидатите за најдобар фудбалер во 2020 година!

Слободен печат

ЛШ: „Ранетите“ великани Интер и Реал бркаат спас во елитата!

Слободен печат

ВИДЕО: Директор на фудбалски стадион во Украина заврши во контејнер за ѓубре!

Слободен печат

Богдановиќ ќе ја продолжи кариерата во Атланта хокс!

Слободен печат

Алушовски: Голманите можат многу повеќе, не сме без шанси во Кјелце!

Слободен печат

ВИДЕО | Тантуровски: Хокејот во Македонија има традиција, потребна ни е затворена арена

Слободен печат

Остави Коментар