Ништо од нов состанок, Трамп и Ким нема да се сретнат на самитот Г-20 – Слободен печат
ВестиПланета

Ништо од нов состанок, Трамп и Ким нема да се сретнат на самитот Г-20

Трамп и Ким неодамна размениле писма, но преговорите меѓу двете држави наменети за денуклеаризација на Корејскиот полуостров, како што пренесува Ројтерс, се во застој.

Американскиот претседател Доналд Трамп, соопшти дека нема да се сретне со лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун, на самитот Г-20.

Трамп и Ким неодамна размениле писма, но преговорите меѓу двете држави наменети за денуклеаризација на Корејскиот полуостров, како што пренесува Ројтерс, се во застој.

Двајцата лидери досега два пати се среќаа, во Сингапур и Виетнам, но барем засега трета средба нема да има.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close