Нисан од 1 јуни повторно го активира производството во САД

Јапонскиот производител на автомобили „Нисан” планира повторно да го активира производството во своите американски фабрики, почнувајќи од 1 јуни.

„Нисан” повторно ги отвора погоните за монтажа на возила во Кантон, Мисисипи, и постројките за погонски агрегат во Тенеси, а потоа на 8 јуни и погонот за монтажа на возила, Смирна.

Поголемиот дел од американската автомобилска индустрија почна повторно со работа по затворањето во март поради новиот коронавирус, но со ограничени капацитети.

Прочитајте и...  Вооружениот маж што упадна во резиденцијата на Трудо се соочува со 22 обвиненија

Прочитај повеќе

Ескалација на насилството во Белград, реагираше државниот врв (ВИДЕО)

МИА Агенција

Се зголемува бројот на демонстранти пред српското Собрание

МИА Агенција

Партиски реакции: НС го тужи Вучиќ поради воведување полициски час

Слободен печат

Демонстраните во Белград запреле возило на Брзата помош, реагираше министерот за здравство

Слободен печат

Масовни немири во Белград, демонстрантите фрлаат со шишиња и камења, полицијата употреби солзавец (ВИДЕО)

Слободен печат

Штедел за одмор од соништата, а заглави на празен аеродром на Филипини: Голготата на овој Естонец како од филмот „Терминал“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Палма: Обидот за влез во српското Собрание е терористички чин

МИА Агенција

ВО ЖИВО: Хаос пред Собранието на Србија, граѓаните се судрија со полицијата

МИА Агенција

Се намалува бројот на активни случаи на Ковид-19 во Малешевијата

Слободен печат

И Во Нови Сад протест поради најавените мерки

МИА Агенција

Николовски: Зад нас во претходните години имаше и крв во Собранието, никој не веруваше дека Груевски ќе падне (ВИДЕО)

Слободен печат

САД и официјално се повлекоа од СЗО

Слободен печат