Николовски: Заев му овозможи на Мијалков да побегне

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски денеска прес-конференција изјави дека Владата има 24 часа да го обезбеди Сашо Мијалков, поранешен функционер и член на оваа партија. Обвини дека премиерот Зоран Заев му овозможил да избега на Мијалков како награда за, како што кажа, уништување и разнебитување на Македонија. -Оливер Спасовски молчи, … Продолжи со читање Николовски: Заев му овозможи на Мијалков да побегне