Николовски: Одиме на фер и демократски предвремени парламентарни избори

Николовски додава дека извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски се поразени од пратениците, од народот, од СДСМ и од сите политички и граѓански сили кои и мислат добро на сопствената земја.

Генералниот секретар на СДСМ на својот Фејсбук објави пост во кој вели, дека тие што се дрзнале да го кочат напредокот на државата – изгубиле.

Николовски додава дека извршителот Мицкоски и неговиот шеф Груевски се поразени од пратениците, од народот, од СДСМ и од сите политички и граѓански сили кои и мислат добро на сопствената земја.

Тие што се дрзнаа да го кочат напредокот на државата – изгубија!Денес, кога правната држава е светост и светлост кон…

Publiée par Ljupcho Nikolovski sur Dimanche 16 février 2020

Прочитајте и...  Австрија има повеќе излекувани од новозаразени со коронавирусот

Прочитај повеќе

Над 687.000 заразени од коронавирус во Европа, повеќе од 62.000 лица починаа

Слободен печат

СЗО: Многу добро да се размисли пред да започне ублажувањето на мерките

Слободен печат

„Емерџинг Јуроп”: Придобивки на С. Македонија од членството во НАТО Алијансата

Слободен печат

Османи: Oд оваа криза да излеземе уште посилни

Владата почнува информативни видеосесии КОВИД-19, прашања и одговори

Горан Наумовски

Плунката може да содржи еден од симптомите на коронавирусот: На која боја на слузот треба да обратите внимание?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Космонаутот“ кој зема брисеви за коронавирус: Сите ни велат, чувајте се! (ФОТО+ВИДЕО)

Мирослава Бурнс

КОВИД – 19 го менува светот што го познававме до сега

Слободен печат

Град Скопје нема да постапува по опомените за данок на имот и фирмарина за 2019

Слободен печат

Понеделник втор ден Велигден, неработен за граѓаните од католичка вероисповед

Слободен печат

Во Банско ќе се спроведе масовно тестирање со брзи тестови за коронавирус

Слободен печат

Борисов најави донација на скафандери за браќата во Македонија (ВИДЕО)

Горан Наумовски