20 C
Скопје

Николов е новиот „волк“, Македонецот ќе игра за Лече

Нашиот репрезентативец одлучи да ја продолжи кариерата во Италија, поточно во тамошната втора лига, Серија Б.

Членот на македонската А селекција, Бобан Николов веќе го подигна „жолто-црвениот“ шал, боите на Лече, популарните „волци“.

Досега играчот од средниот ред ги бранеше боите на унгарската екипа МОЛ Фехервар.

Веќе ги помина лекарските прегледи и наскоро официјално треба да биде промовиран од клубот, по што ќе се дознаат и деталите околу договорот.

Во досегашната кариера Николов на клупски план настапуваше уште за романскиот Вииторул и Вардар.

Поврзани вести

ВИДЕО: Алиоски збесна бидејќи бил плукнат од Мекнил

Слободен печат

Проблеми во рајот: Сопругите и девојките на играчите на Челси внесуваат немир во тимот

Слободен печат

Американците ја одбија понудата на газдата на Спотифај да го купи Арсенал

Слободен печат

ВИДЕО: Коби Брајант постхумно примен во Куќата на славните, емотивен говор на сопругата Ванеса

Слободен печат

Зидан донесе конечна одлука, Перез го сака Италијанецот наместо клупската легенда

Слободен печат

ВИДЕО: Оливеира го нокаутира Чендлер и ја наследи титулата на Хабиб во УФЦ

Слободен печат

Остави Коментар