Николина Пишек тврди дека ѝ украле пари и накит во вредност од 275.000 евра, еве што сè ѝ недостасува

Николина Пишек и нејзиниот сопруг Видое Ристовиќ, како што тврди водителката, беа исфрлени од вилата на Брач, која ја изнајмиле на 14 дена за 20.000 евра.

Сопственикот на вилата по инцидентот рекоl дека му ја „уништувале куќата“, по што Николина на хрватскиот портал Далматински портал доставила снимки снимени таа ноќ на кои се гледа во каква состојба е вилата.

„Сме ја уништувале куќата? Еве тука се видеоснимките па можете да видите како изгледа ентериерот на вилата. Веројатно така сака да ја оправда разбојничката кражба со која сме оштетени за 270 илјади евра – готовина и скапоцености што ни се земени од вилата. Тврдам дека сè е исценирано за да дојде до вредни работи и пари, а се сомневаме дека и агенцијата била замешана во тоа“, вели Николина, алудирајќчи на сопственикот на вилата.

Прочитајте и...  Храна со инфламаторно дејство што треба да ја избегнувате

Хрватскиот портал Индекс пренесе детали за тоа колку се оштетени Николина и Видое.

Што сè исчезнало од вилата

Николина и Видое наводно останале без работи во вредност меѓу 275 и 300 илјади евра.
Водителката навела дека станува збор за следните работи:

Пари – (65.000 до 68.000 евра)

Машки часовник Custos – (18.000 евра)

Часовник Rolex Daytona rose gold (35.000 евра)

Алка Cartier Love со брилијанти (40.600 евра)

Машки часовник Pierre Kunz (злато) 13/50 (25.000 евра)

Женски прстен Cartier Panther (25.000 евра)

Прстен Chopard 3.75 ct (бело злато) (65.000 евра).

Коментарите на социјалните мрежи во врска со настанот се различни. Голем дел од следбениците на Николина ја поддржуваат да оди до крај и да го извади криминалот на виделина, а има и скептични, на кои целата оваа ситуација не им изгледа реално. Некои дури и се запрашаа зошто некој би носел со себе толку пари готовина со себе кога постојат картички.

Прочитајте и...  Саша Барон Коен го објави името на новиот филм за Борат, кој го снимил во тајност!

Останува да видиме како ќе заврши драмата на Николина и нејзиното семејство.

Прочитај повеќе

Твитер ќе ве прашува дали сте прочитале некоја статија пред да ја ретвитнете

Слободен Печат

Сузана Турунџиева: Кога може Атиџе, можам и јас!

Сузана Турунџиева

Поранешниот сопруг на Линда Еванџелиста е обвинет за силување на тинејџерки!

Васко Спасоски

Ги надминале проблемите: Изабела Круз сака да ги поправи односите со нејзината мајка Никол Кидман

Слободен Печат

Сопругата на Џон Леџенд ја загрижи јавноста: Криси Тајген заврши во болница поради компликации во бременоста

Слободен Печат

Вакво нешто немате видено: Цеца пее на ромска свадба во Рим, а бакшиш пристигнува од сите страни! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Секој ден создаваме биоотпад: Време е да започнеме со компостирање!

Слободен Печат

Како да откриете носител на ковид-19 кој нема видливи симптоми

Слободен печат

Дневен хороскоп за 29 септември: Не се двоумете да преземете некаков ризик

Слободен печат

Виц на денот: Градежна фирма

Слободен печат

Крај на големата љубов: Шехерезада и Сулејман се пред развод, нема веќе страст! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се породи ѕвездата на мјузиклот „Мама Миа!“: Актерката успешно ја сокри бременоста! (ФОТО)

Слободен Печат