Николиќ е нов селектор на македонската одбојкарска репрезентација

Извршниот одбор на Одбојкарската федерација на Македонија донесе одлука да ги промени селекторите на машката сениорска и на женската репрезентација за одбојкарки до 19 години. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber По анализата на настапите и на резултатите во Европската сребрена лига 2021, во којашто македонскиот национален тим не успеа да го освои златниот … Продолжи со читање Николиќ е нов селектор на македонската одбојкарска репрезентација