Никола Груевски има двојник во Македонија - и тоа женско! (ВИДЕО) - Слободен печат

Никола Груевски има двојник во Македонија – и тоа женско! (ВИДЕО)

Да, добро читате. Поранешниот премиер на Македонија, Никола Груевски има двојник и тоа, верувале или не, тоа е женско.

Се работи за мејк-ап артистка која на Инстаграм е потпишана како „beautyanica“ ѝ има скоро 40.000 следбеници. Таа со своите две раце прави чуда во вистинска смисла на зборот.

На нејзиниот профил може да се видат дестици ремек-дела, а нам окото ни падна на нејзината трансформација во Никола Груевски.

Погледнете како изгледа (одете десно на стрелката за да го погледнете видеото).

 

View this post on Instagram

 

Трансформација во Никола Груевски 😁😁😁😎😎😎 @fcerasninovosti спремен сум за интервју 😅 #prom #facepaint #makeupillusion #illusions #makeup #crazymakeups #makeup #sfxmakeup #morpebrushes #hajiglamnation #allmodernmakeup #transformationtuesday #peachyqueenblog #makeupvideosdailyx #associationofbeauty #discovervideos #undiscovered_muas #hypnaughtymakeup #omghairandmakeup #make4glam_ #bretmansvanity #stylevideo #tutorialesvideos #feauturing_mua #hypnaughtymakeup #brian_champagne @peachyqueenblog @1minutemakeup @amazingmakeupart @makeupviddeoss @style.video @tutorialesvideos @makeup_videoclips @makeuptutorialsx0x @make4glam_ @hajiglamnation @hypnaughty.makeup @bretmansvanity #sdeventsworld @sdeventsworld #insane_talents #tag_artist #insanebrains

A post shared by Professional Make Up Artist (@beautyanica) on

Прочитај повеќе

Немате доволно енергија? Фокусирајте се на оваа храна

Слободен печат

Вториот MINI ONE од МИНИ И МАКСИ отпатува за Тетово

Слободен Печат

Идеи за детски роденденски подароци

Јасмина Кантарџиева Димков

Cyrillic го имаат хитот за 2020 година: „Твоите очи Лено мори“ во модерен дип-хаус звук! (ВИДЕО)

Слободен печат

Направете совршени „Спринг ролс“ (Рецепт)

Слободен печат

Дали ќе ви недостигаат Хари и Меган?, несигурен одговор на Камила, сопругата на принцот Чарлс.

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 3 =

Прочитај повеќе

Лоши денови за хороскопските знаци во 2020 година

Слободен печат

Најголемиот сендвич на светот: Две парчиња леб и 12,724 километри планета Земја меѓу нив

Слободен печат

Супермоделот Ешли Грем роди синче

Слободен печат

Најдобрата храна за бремени жени

Слободен печат

Хари пристигна во Канада каде ќе започне нов живот со Меган и Арчи

Слободен печат

Направете Златно млеко – еликсир за долг и здрав живот

Јасмина Кантарџиева Димков