1 C
Скопје

Никол Кидман: Велат дека осаменоста е тивок убиец. Не го кажуваат тоа без причина.

Австралиската актерска икона Никол Кидман повторно на насловнa странa на еден познат магазин. Уредничкиот одбор на списанието „Гламур“ ја избра за својот ноемвриски број, а по тој повод 53-годишната актерка си ја отвори душата како никогаш порано.
Instagram
Instagram
Иако досега беше позната по тоа што ретко ги изразува своите емоции и создаде впечаток на многу студена личност во јавноста, особено поради некои од нејзините телевизиски и филмски улоги низ годините, Никол Кидман сега им докажа на сите колку е навистина ранлива и чувствителна. Дека и таа е направена од „крв и месо“, потврди во новото интервју за списанието „Гламур“. Познатата австралиска актерка овој пат ја запозна јавноста со своите проблеми од минатото, кои, како што вели, успеала да ги надмине само кога го запознала сегашниот сопруг Кит Урбан. Таа објасни дека со години и било тешко да најде рамнотежа помеѓу кариерата и приватниот живот, дека тешко се справувала со одвојување на емоциите од индивидуалните улоги.
Прочитајте и...  Што мора да знаете за медот, прополисот и матичниот млеч пред консумирање и кога треба да бидете внимателни?
Сето тоа може да биде многу токсично. Долго време учев дисциплина и се обидував психички да издржам сè. Морав да научам како да се заштитам од надворешниот свет додека се подготвував за некоја улога. Сепак, треба да се најде рамнотежа во сето ова, бидејќи во спротивно, човек не би го издржал тоа и не би завршил добро, рече таа.
Instagram
Instagram
Меѓу другото, таа призна дека со години била исклучително осамена. – Велат дека осаменоста е тивок убиец. Не го кажуваат тоа без причина. Верувај ми, тоа предизвикува многу внатрешна болка и тежина. Осаменоста е епидемија, рече таа, а потоа додаде дека имала навистина среќа да се сретне со човекот на нејзиниот живот пред 14 години. Музичарот Кит Урбан ја израдува на сите полиња и поради него сфати што е вистинска љубов
Прочитајте и...  Се проширува семејството на Софија, роботот според кој човештвото треба да биде уништено
Instagram
Instagram
Особено е важно во тешките моменти да имате некој да дојде и да ве утеши кога е тешко. Пресреќна сум што имам таква личност покрај себе, на која секогаш можам да се потпрам. Кит е прекрасен сопруг и јас сум исклучително среќна што го имам, рече Кидман, заклучувајќи дека во моментов најмногу жали за луѓето кои се осамени. Покрај сопругот, познатата актерка особено ја исполнува и нејзината улога како мајка. – Мајчинството е нешто што особено ме радува. Безусловна љубов и грижа, без да очекувате никаква благодарност или возвратен подарок. Тоа е нешто што не може да се опише, рече таа.

Поврзани вести

Го анализирате секој детал? Избалансирајте ги вашите мисли

Слободен Печат

Тајчи: Бев силувана и сметав дека тоа е по моја вина!

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ со нова девојка: Мустафа Сандал објави фотографија со 20 години помладата Мелис

Слободен печат

Наоми Кемпбел ги откажува цигарите и го сподели својот метод: Навистина се обидувам

Слободен Печат

Фановите „полудеа“ по модниот избор на Цеца со животински принт: Велат дека никогаш не изгледала толку добро!

Слободен печат

Кејт Хадсон раскажа за својот татко кој го напуштил семејството кога таа била дете

Слободен Печат

Остави Коментар