Никол Кидман и нејзината двојничка: Сличноста е неверојатна! (ФОТО)

Никол Кидман во една прилика, на друштвен настан, се појави заедно со својата внука, која го привлече вниманието на јавноста.

Многумина забележија сличност помеѓу двете прекрасни дами. Повеќето беа во шок од фактот што актерката и нејзината внука, зачудувачки многу наликуваат физички една на друга. Иако Лусија Кидман моментално студира новинарство, таа се надева дека наскоро ќе зачекори во актерските води по стапките на нејзината славна тетка.

„Луси ја обожава својата тетка! Се восхитува на нејзината кариера, но и на модниот стил“ , изјавил нивни пријател за Дејли мејл.

View this post on Instagram

The hardest goodbye @pathos_sunset_bar 😫

A post shared by Lucia Hawley (@luchhawley) on

Таа неодоливо многу потсетува на својата тетка, а со својот атрактивен изглед плени каде и да се најде, па затоа и не е чудно што привлече толку големо внимание со само едно појавување во јавноста.

View this post on Instagram

🎉🎊💥

A post shared by Lucia Hawley (@luchhawley) on

Луси (21) е најстарото дете на сестрата на Никол Кидман.

View this post on Instagram

You Only London Once #yolo

A post shared by Lucia Hawley (@luchhawley) on

Никол во една прилика изјавила за новинарите: „Таа ги обожава филмските премиери, а јас сакам да и ги исполнувам сите желби, затоа кога и да можам ја водам со себе. Пред да заплови во светот на филмската индустрија, сакам прво малку подобро да го запознае“.

Глумицата со својот сопруг, музичарот Кит Урбан, има две биолошки ќерки, а пред неколку месеци призна дека планираат да посвојат уште едно дете. Никол има и две посвоени деца од периодот кога беше во брак со Том Круз.

Прочитајте и...  Бикините на Памела Андерсон и стојат многу подобро отколку на 20 годишни девојки! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат