Никогаш немало поголеми неверства во бракот и врските како сега! Се започнува од ова место…

Не велиме дека во минатото немало неверства, напрптив, но фактот што денес е многу полесно за луѓето да стапат во директен контакт едни со други, е всушност главната причина зошто има толку многу изневерени партнери во љубовните врски.

Се започнува на социјалните мрежи, бидејќи може да контактирате со кого сакате во било кое време.

Конкретно станува збор за социјалната мрежа Фејсбук, место каде најмногу од неверствата започнуваат, иако веќе постојат апликации за љубовни авантури, како на пример Tinder, апликација создадена само за да запознаете „некоја нова личност“.

Студијата која е направена во Британија вели дека дури 45 отсто мажи барем еднаш во животот биле неверни во љубовните врски или бракот. Не е занемарлив ниту бројот на жени кои го признале истото. Кај нив бројката е 21 отсто.

Прочитајте и...  Стана мајка на 45 години и целосно се посвети на семејството и здравиот начин на живот: Ева Лонгорија ја одржува витката линија дури и во карантин! (ФОТО)

За паранојата да биде поголема, се започнува многу невино, со по некој взаемен лајк, потоа со зачестено лајкување фотки и постови, што евентуално ќе ескалира и во приватна конверзација на чет. Но, бидејќи ваквото темпо е се потранспарентно во очите на оние кои се сомневаат во своите партнери, а се почести се и кавгите меѓу паровите кои започнуваат со прашањето „Зошто имаш ставено лајк на оваа фотографија?“, неверниците може и да го прескокнат првиот чекор и директно да стапат во комуникација со личноста која ги освоила преку екранот.

Приватниот детектив од Австралија, Лук Атенс веќе 20 години работи на „пронаоѓање“ неверни партнери и тврди дека потенцијалните љубовници најчесто се запознаваат на Фесјбук.

Прочитајте и...  Промени поради коронавирусот: Во ресторан во Холандија келнерите заменети со роботи!

– Денес на Фејсбук почнуваат скоро сите неверства. Како што луѓето се поврзани, така се создава повеќе можност за изневерување – открива детективот за Дејли Мејл.

Со оглед на тоа што ние луѓето сме визуелни суштества, ова и не е така изненадувачка вест. Поривот за нова авантура од лесно достапните фотографии, на некој начин го „тера“ мозокот да размислува дека му недостига баш таква личност во животот, која ја обожува баш таа музика, филм или уметност што ја споделува на Фејсбук и оди баш на тие места каде што оди; Што дефинитвно не значи дека токму таа личност со која по некоја случајност делите некои слични интереси, ќе ви одговара повеќе од личноста која веќе ја имате до вас…

Прочитајте и...  Стефанија Гаштарска е првата Македонка што се вработи во „Баљшој“

Прочитај повеќе

Лепа Брена и Боба заминаа за Монако – Во приватниот авион уживаа во прекрасниот поглед и луксузното вино (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Како да пиеш пиво кога носиш маска: Генијален трик кој ќе се користи и во нашата земја! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Раперот Раста ја подбрал поранешната сопруга Ана Николиќ: Мајка си, не смееш да ги затвораш кафеаните! (ФОТО)

Васко Спасоски

ШОК ЗАБРАНИ – Новиот правилник за однесување на грчките плажи целосно ќе го промени начинот на кој летувавме досега

Слободен печат

Игор по Инстаграм драмата објави фотка со Северина: Ова е љубов која не се мери со лајкови (ФОТО)

Слободен печат

Лила Филиповска објави чудна фотографија на Инстаграм, па и порачаа: Избричи си ги рацете! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се заканија со тужба од 10 милиони – Телохранителот на најпознатиот брачен пар изнесе приватни детали во јавноста, страстите не се смируваат

Слободен печат

Тамара Тодевска славеше роденден: Погледнете колку години наполни! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Те сакам и го сакам животот кој заедно го живееме“ – Ренди Гербер и Синди Крафорд прославија 22-годишнина од бракот (ФОТО)

Слободен печат

Цеца против Карлеуша на суд: Јас дојдов, таа не, да не се развлекува веќе ова! (ФОТО)

Васко Спасоски

Лепа Брена: Фотографија која ми буди чувства, татко ми Абид – мојата најголема поддршка (ФОТО)

Слободен печат

На Џамбазов му се погоди: Додека тој пее, неговата девојка Илина бруси со брусалица облечена во секси чорапи (ВИДЕО)

Васко Спасоски