Никогаш нема да погодите – Погледнете кое парче облека стана моден хит за време на пандемијата на коронавирусот (ФОТО)

Со оглед на тоа дека деновите ги поминуваме во карантин, на сцена стапија модни комбинации во кои царуваат женските чорапи…

Чорапите не се само модно парче облека и моден детаљ – тие претставуваат и неизоставен дел од нашиот стајлинг. Посебно оние кои ги носиме во карантин.

Според фотографиите од модните блогерки и трендсетерки, чорапите добиле водечка улога во светот на модата и, колку и да ви се допаѓа тоа или не, воглавно се носат со папучи или сандали.

View this post on Instagram

*Werbung/Profilmarkierung ✨H A P P Y F R I D A Y ✨ Wie gestaltet ihr euren Alltag zuhause ? Es ist schon ein anderes Gefühl zuhause bleiben zu müssen. Beim Urlaub freut man sich darauf, aber in dieser Situation habe ich ein mulmiges Gefühl. 😵 Ich versuche trotzdem das beste daraus zu machen. 👍🏼 Ich habe schon eine lange Liste die ich nach und nach abarbeiten werde. ✔️ ✔️ Zuhause ist einfach soviel liegen geblieben. Zwischendurch wird es bestimmt aber auch mal einen Harry Potter Marathon geben . ✨ #flatlay #flatlaylover #flatlaylove #flatlayfriday #flatlaynation #flatlaytoday #flatlaystyle #flatlaysquad #anniisflatlayfreitag #stayhome #wirbleibenzuhause #sock #socks #sockstagram #socksoftheday #socksofinstagram #socksgirl #therubinrose #annaix #anajohnson #carmushka #glorylaury #bestofflatlay #feeschoenwald #flatlay_ua #franziskaelea #harrypotter

A post shared by Lifestyle| Flatlay|Inspiration (@lets.sock) on

И додека многумина се одлучуваат за нешто проверено, па бираат модели со неутрални бои, дамите од светот на модата попрвин се одлучуваат за живописни нијанси и впечатливи дизајни.

View this post on Instagram

*Werbung/Profilmarkierung ✨H A P P Y F R I D A Y ✨ Cosy Homewear❤️🧦❤️ Irgendwie ist es schon entspannend, sich zur Zeit nicht den Kopf zerbrechen zu müssen was man anzieht. 👖👗👕😅 Jeden Tag in einer bequemen Jogginghose zu verbringen hat schon was. Tragt ihr Zuhause ehr bequeme Kleidung oder eure normalen Sachen ? #flatlay #flatlaylover #flatlaylove #flatlayfriday #flatlaynation #flatlaytoday #flatlaystyle #flatlaysquad #anniisflatlayfreitag #sock #socks #sockstagram #socksoftheday #socksofinstagram #socksgirl #stayhome #bleibtzuhause #cosyhome #cozytime #therubinrose #annaix #anajohnson #carmushka #franziskaelea #bestofflatlay #feeschoenwald #flatlay_ua

A post shared by Lifestyle| Flatlay|Inspiration (@lets.sock) on

Кратките памучни чорапи ќе додадат некоја боја плус во вашот аутфит, а најдобро би било да изберете откачени или бохо дезени, спортски со испишани логоа од брендот или едноставни точки или линии.

Познатата американска блогерка Ленадра Медин, која го води блогот „Man Repeller“, ги покажала нејзините чорапи, додека стилистката Зина Шах избрала пастелни нијанси.

Колку чорапите навистина моментално се еден од најфотографираните модни парчиња на социјалните мрежи, зборува и фактот дека дамите од светот на модата направиле хаштази #socksoftheday и #sockselfie под кои ги означуваат своите фотографии.

Сè додека сме во карантин, опсесијата од чорапите сигурно и понатаму ќе расте, така што ви предложуваме уште денеска да го извлечете најдобриот пар од фиоката!

View this post on Instagram

*Werbung/Profilmarkierung ✨H A P P Y F R I D A Y ✨ Diese Zeitumstellung macht mir jedes mal auf‘s neue zu schaffen. 😅 Es ist zwar immer nur eine Stunde aber sie bringt bei mir alles durcheinander. Heute fühle ich mich so müde 💤 obwohl wir ausgeschlafen haben. Hoffen wir mal das ich mich in ein paar Tagen wieder daran gewöhnt habe . ☺️ Stört euch die Zeitunstellung oder kommt ihr gut damit klar? #flatlay #flatlaylover #flatlaylove #flatlayfriday #flatlaynation #flatlaytoday #flatlaystyle #flatlaysquad #anniisflatlayfreitag #sock #socks #sockstagram #socksoftheday #socksofinstagram #socksgirl #stayathome #bleibtzuhause #bleibtgesund #therubinrose #annaix #anajohnson #carmushka #glorylaury #bestofflatlay #feeschoenwald #flatlay_ua #franziskaelea

A post shared by Lifestyle| Flatlay|Inspiration (@lets.sock) on

Прочитајте и...  Сончево време со слаб до умерен ветер, температура до 29 степени

Прочитај повеќе

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Слободен печат