18.8 C
Скопје

Никогаш не вели никогаш: Демпси за враќањето во „Вовед во анатомија“

Актерот Патрик Демпси на фановите на серијата „Вовед во анатомија“ секогаш ќе им биде познат како доктор Дерек Шепард, иако неговиот лик почина во 11-та сезона. Меѓутоа, тој не ја исклучува идејата за враќање во серијата во иднина, што фановите особено ги радува.

Доктор Шепард направи ненадејно враќање во тековната сезона, каде гледачите го гледаа со сопругата Мередит на плажа. Беше тоа неочекуван пресврт за фановите, пишува „Fox News“.

Демпси се осврна на враќањето во серијата во интервјуто за „Variety“ каде изјави дека не се противи на повторното појавување во серијата на некој начин.

„Кој знае: Никогаш не вели никогаш со оваа серија, зарем не?“, изјави Демпси.

„Драго ми е што го направивме тоа оваа година, Крист Вернод одработи одлично раскажување на приказната. Беше тоа сјаен начин на луѓето да им дадеме надеж“, изјави тој.

Демпси беше дел од серијата од првата до единаесеттата сезона.

Фото: EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Зборувајќи за своето враќање во 17-та сезона актерот се осврна на епизодата која минатата недела беше емитувана во САД и делуваше како последен пат обожавателите да го гледаат во таа улога.

„Мислам дека тоа е прекрасен начин да завршиме. Намерата беше да им дадеме некаква надеж на луѓето, бидејќи тие двајца се култен пар. Изгубивме многу луѓе оваа година, помислата дека имаме ангели кои лебдат околу нас и се грижат за нас е така добра порака во светот во кој живееме. Така тоа за сите нас беше прекрасен крај на оваа приказна. Благодарен сум што го сторив тоа и среќен сум што им се допадна на фановите“, изјави актерот.

Елен Помпео остана главен лик во серијата, но обожавателите се жалеа поради загубата на неколку омилени ликови, како Демпси.

17-та сезона започна така што Мередит се зарази со коронавирусот, а се среќава и со семејството и пријателите кои претходно го прележаа, вклучувајќи ги Лекси Греј, Марк Слоун и Џорџ О-Мали.

Поврзани вести

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

Остави Коментар