Никогаш не треба да бидат заедно – Најлошите љубовни парови во хороскопот

Можеби не верувате во хороскоп и во идејата дека тој може да одредува некои работи во вашиот живот, но сепак ѕвездите играат своја улога. Па така, тие освен за добрите љубовни комбинации, имаат да кажат нешто и за најлошите. Според нив, ова се дефинитивно се најлошите љубовни парови во хороскопот.

1. Овен и Јарец

Овните сакаат да ги кршат правилата, додека пак Јарците сакаат да ги создаваат. Овенот постојано ќе се чувствува како да е критикуван. Спонтаноста е дел од личноста на Овенот кој не може, но и не треба да ја запостави, додека Јарецот не може да замине ниту на една обична вечера, а претходно да не резервира место во ресторанот. Двата знака се амбициозни, но Јарецот е работохоличар и е оженет за работата.

Прочитајте и...  Хороскоп за 6 јули: Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

2. Близнаци и Скорпија

Овој пар е идеален во играта на заведување, но штом ќе се обидат да дефинираат некои работи, тогаш се создаваат проблеми. Скорпијата бара посветеност и верност, уште од првиот бакнеж, а на Близнаците не им е до опуштено флертување и експериментирање. Заради тоа Скорпиите во ваквата врска може да станат доста параноични и љубоморни.

3. Рак и Стрелец

Веселите и живописни Стрелци влегуваат во вашиот живот и ве протресуваат од глава до пети. Понекогаш токму тоа и ви е потребно, но од друга страна не може секој долгорочно да се носи со нив. Раковите многу сакаат време поминато еден на еден, додека Стрелецот преферира друштво, патувања и забава. Недостатокот на конекција ќе биде болен.

Прочитајте и...  Хороскоп за 6 јули: Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

4. Лав и Риби

Без разлика колку се сонувачи, Рибите знаат да паднат во многу нестабилни и по малку депресивни состојби. Лавот ова лично ќе го погоди и во таквите моменти може да полуди. Рибите може да одат толку далеку што ќе ги игнорираат пораките и повиците сѐ додека самите не станат на нозе. Од друга страна пак, ниту еден од овие два знака не знае добро да располага со парите, заради што вечно ќе водат борба со долговите.

 

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат