Никогаш не позирала вака: Откриена тајната симболика на новата фотографија на Кејт Мидлтон

Кејт Мидлтон / Фото: Икс

Кејт Мидлтон, прицезата од Велс, пред два дена објави трогателна порака на социјалната мрежа Икс (поранешен Твитер), со која ѝ се заблагодари на јавноста за сета поддршка која ја доби откако јавноста дозна дека ѝ е дијагностициран рак.

Покрај тоа, таа го потврди присуството на Роденденската парада на кралот, која се одржа синоќа, каде принцезата се возеше во кочија со своите деца, принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис, и се појави на балконот на Бакингемската палата со остатокот од кралското семејство.

Оваа објава беше придружена и со нова фотографија од принцезата од Велс, која сега е детално одгатната. Имено, фотографијата крие тајна симболика, а многу е значајно и како позирала Кејт.

Принцезата од Велс беше фотографирана под жалната врба во Виндзор, а позата што ја зазеде е невообичаена за неа, но е симбол на закрепнување, изјави експертот за говор на телото Џуди Џејмс за „Мирор“.

„Ова е замислена поза која се чини дека навестува како Кејт Мидлтон ја проценува и цени природата и селата по нејзината болест. Тоа е симбол на закрепнување, но и на некои промени. Ова не е нејзината вообичаена поза во која среќно се насмевнува директно во камерата. Таа претпочиташе да позира гледајќи нагоре и на страна… како камерата да ја фатила во поинтимен момент кој сака да го сподели.

„Овде има чувство на јавна доверба, двете бариери, вкрстени раце и нозе се исто така нови за Кејт и имплицираат интригантна мешавина на ранливост и приватност со навестување на новооткриен вид доверба.

Нејзините раце се малку вкрстени во поза која често ја земаат професионални луѓе за да пренесат авторитет. Нејзината насмевка открива слично чувство. Тоа не е нејзината вообичаена совршена кралска насмевка. Со затворени усни, сугерира спокојна среќа која е внатрешна, наместо проектирана. Во фармерки и патики, се чини дека Кејт сè уште полека оди со враќањето на кралскиот живот“, објаснила Џејмс.

На сликата може да се види и нејзиниот веренички прстен како сјае. Инаку, Кејт, чие враќање беше најавено уште во март, уште еднаш ја покажа моќта на својот стил, позирајќи во брилијантно дизајнирана спортска елеганција. Претходно беше наклонета кон тој моден манир кој и сефа одлично се вклопува со нејзиниот имиџ, но и со пораката во која истакна дека се враќа на обврските, но во ограничена форма.

ФОТО | По долго времe: Објавена заедничка фотографија на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот