НИКАДЕ БЕЗ МАЧКИТЕ: Оскаровката има посебна врска со своите миленичиња

Оскаровката Никол Кидман, покрај своите улоги, позната е и по нејзината љубов и поврзаност со двете мачки, Џинџер и Сноу.

Во едно интервју таа изјавила дека чувствува дека со нив има силна и нераскинлива врска. Затоа и секогаш ги носи со себе, а на минатогодишниот филмски фестивал во Колорадо тие прошетале со неа и на црвениот тепих.

Никол тврди и дека своите миленичиња ги носи со себе кога оди на долги пешачења.

Двете мачиња ги чува на својата фарма во Нешвил, каде има и кокошки и риби. За прошетка, мачките ги носи во транспортер во форма на ранец, кој тие го обожаваат и самите „скокаат“ во него и бараат да се шетаат.

Сепак ова не им се допаѓа на активистите за заштита на мачките, според кои за да ѝ биде удобно, мачката мора да има доволно простор да застане на четири нозе или целосно да легне.

View this post on Instagram

Happy #LoveYourPetDay!

A post shared by Nicole Kidman (@nicolekidman) on

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат