НИЕДНА НЕ Е ИЗГЛЕДОТ: Кои карактеристики на мажот се најпривлечни за жената – Слободен печат
ЕспресоСекс

НИЕДНА НЕ Е ИЗГЛЕДОТ: Кои карактеристики на мажот се најпривлечни за жената

Постојат одредени особини, детали и навики кои жените обожаваат да ги гледаат кај мажите.

Физичкиот впечаток секако е важен, но постојат одредени карактеристики кои може целосно да го сменат впечатокот кој мажот го остава кај жената.

Тука спаѓаат одредени особини, детали и навики, кои жените обожаваат да ги гледаат кај мажите.

А, еве и за што се работи:

Смисла за хумор

Многу девојки и жени ја ставаат смислата за хумор пред физичкиот изглед. Ако прашате жена која е во врска што најмногу сака кај својот партнер, во најголем процент ќе добиете одговор „Неговата способност да ме насмее“. Добрата и здраво дозирана смисла за хумор покажува на интелигентен и креативен, но и сексуално привлечен маж.

Чување миленик, особено куче

Жените навистина сакаат мажи кои чуваат домашно милениче, а особено куче, бидејќи тоа им докажува дека тој е способен да биде грижлив за некој друг.

Спремност за ризик

Многу попривлечни им се мажите кои ризикуваат, без разлика за што и да се работи, отколку оние што играат на безбедната варијанта.

Црвена боја

Иако би можело да се каже обратното, важи и дека жените сакаат да видат маж облечен во црвена маичка или да носат црвен моден детаљ. Тоа освен што е симбол на сексуална привлечност, покажува и дека се работи за храбро машко кое е сигурно во себе.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close