НИЕДНА НЕ Е ИЗГЛЕДОТ: Кои карактеристики на мажот се најпривлечни за жената - Слободен печат

НИЕДНА НЕ Е ИЗГЛЕДОТ: Кои карактеристики на мажот се најпривлечни за жената

Физичкиот впечаток секако е важен, но постојат одредени карактеристики кои може целосно да го сменат впечатокот кој мажот го остава кај жената.

Тука спаѓаат одредени особини, детали и навики, кои жените обожаваат да ги гледаат кај мажите.

А, еве и за што се работи:

Смисла за хумор

Многу девојки и жени ја ставаат смислата за хумор пред физичкиот изглед. Ако прашате жена која е во врска што најмногу сака кај својот партнер, во најголем процент ќе добиете одговор „Неговата способност да ме насмее“. Добрата и здраво дозирана смисла за хумор покажува на интелигентен и креативен, но и сексуално привлечен маж.

Чување миленик, особено куче

Жените навистина сакаат мажи кои чуваат домашно милениче, а особено куче, бидејќи тоа им докажува дека тој е способен да биде грижлив за некој друг.

Спремност за ризик

Многу попривлечни им се мажите кои ризикуваат, без разлика за што и да се работи, отколку оние што играат на безбедната варијанта.

Црвена боја

Иако би можело да се каже обратното, важи и дека жените сакаат да видат маж облечен во црвена маичка или да носат црвен моден детаљ. Тоа освен што е симбол на сексуална привлечност, покажува и дека се работи за храбро машко кое е сигурно во себе.

Прочитај повеќе

Кога потполно созреваат мажите?

Слободен печат

Оваа недела ќе биде вистински пекол за три хороскопски знаци! Ги очекува голема промена!

Слободен печат

Откако ја променила стратегијата, заработува дупло повеќе од Јутјуб: Сега го откри трикот за тоа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јелена Карлеуша никогаш не облекла пократко од ова! (ФОТО)

Слободен печат

Парис Хилтон ги шокираше сите со изјавата: Сето тоа беше само глума!

Слободен печат

Детектив објави слика од маж за кој тврди дека е раперот Тупак: Добро живее на Белизе! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

three × four =

Прочитај повеќе

За анонимна клиентка од Абу Даби направено е чудо од венчаница: На неа има преку 200.000 „Сваровски“ кристали! (ВИДЕО)

Слободен печат

Адел со припреми за нов музички материјал!

Слободен печат

Неа ја исмејувал, а Џенифер ја голтал со поглед! Анџелина Џоли бесна по скандалозното однесување на Бред Пит! (ФОТО)

Слободен печат

Пејачката Сани објави фотка во бикини, а се пофали дека и покрај празниците, таа изгледа ТОП! (ФОТО)

Слободен печат

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Слободен печат

Вдовицата на Шабан Шаулиќ се отселила од вилата на Дедиње: Имала две причини, а еве на кого ја издала… (ФОТО)

Слободен печат