22 C
Скопје

НФЛ играч уби пет лица во САД па изврши самоубиство

Поранешниот НФЛ играч, Филип Адамс (32) е осомничен за масовно убиство во Рок Хил во Јужна Каролина каде убил пет лица.
Жртвите се Роберт Лесли (70), неговата сопруга Барбара (69) , нивните внуци Ноа (5) и Ада (8), а петтата жртва е Џејмс Луис (38) кој работел на нивниот имот. Откако ги застрелал, Филип Адамс потоа извршил самоубиство.

Жртвите се пронајдени во нивниот дом, додека телото на Луис било пронајено на имотот.
Како што пренесуваат медиумите во САД, родителите на поранешниот НФЛ играч се соседи со убиените лица, а Роберт Леслик во минатото бил лекар на Адамс.

Поврзани вести

Сите спортисти ќе бидат вакцинирани во Токио

Слободен печат

Мијатовиќ: Зидан е виновен за елиминацијата на Реал Мадрид!

Слободен печат

Мурињо посакува шампионска Рома: Кои се желбите на Португалецот?

Слободен печат

Дали Виљареал ќе спречи англиско финале и во Лига Европа?

Слободен печат

Талески го продолжи договорот со Вардар 1961

Слободен печат

Ракометарите денеска ќе ги дознаат противниците на ЕП 2022

Слободен печат

Остави Коментар