НФЛ играч ја загуби раката по сообраќајна несреќа – Слободен печат
ОстанатoСпорт

НФЛ играч ја загуби раката по сообраќајна несреќа

Играчот на Мајами долфинс, Кендрик Нортон, доживеа тешка сообраќајна несреќа по која му е ампутирана раката.

Ѕвездата на НФЛ екипата Мајами долфинс, Кендрик Нортон во средата имаше сообраќајна несреќа која предвреме ќе му ја заврши кариерата.

Тој во тешка здравствена состојба е пренесен во болница во Мајами, но докторите не успеале да му ја спасат раката и морале да му ја ампутираат.

– За жал можам да потврдам дека Кендрик Нортон беше дел од сообраќајна несреќа. Имаше многу повреди, а ампутирана му е раката. Ве повикувам да се молите за него. Семејството Нортон ве моли да ја почитувате нивната приватност – изјави неговиот менаџер, Малки Кава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close