НЕВРЕМЕТО НА ЈАДРАНОТ НЕ ЈА ОДБЕГНА НИТУ АЛБАНИЈА: Огромни бранови и силен ветар направија хаос во Химара (ВИДЕО) - Слободен печат

НЕВРЕМЕТО НА ЈАДРАНОТ НЕ ЈА ОДБЕГНА НИТУ АЛБАНИЈА: Огромни бранови и силен ветар направија хаос во Химара (ВИДЕО)

Силното невреме проследено со ветрови го зафати и албанското крајрежје во Химара.

Во видеото кое го објавува Топ Чанел се гледа како големите бранови навлегуваат во брегот на Ливад, кое се наоѓа само пет километри од Химара.

Во меѓувреме поради лошите временски услови и високите бранови, според албанските медиуми, поморскиот сообраќај е прекинат во Валона, како и во Драч.

Претходно, хрватските медиуми информираа дека регионот на Далмација бил погоден од силно невреме, како и повеќе градови на јадранското крајбрежје.

Прочитај повеќе

Македонците во Албанија го одбележаа празникот Богојавлние-Водици

Слободен печат

Путин: Да не штедиме напори за решавање на конфликтот во Либија

Слободен печат

Кина погодена од силен земјотрес

Слободен печат

Ѓорчев: Во Македонија никогаш досега не се раѓале помалку деца

Слободен печат

Ердоган: Хафтар покажа дека не е за политичко, туку за воено решение

Слободен печат

„Пивтијада” по 19. пат во Куманово

МИА Агенција

Остави Коментар

six + five =

Прочитај повеќе

Песочна бура „бришe“ се пред себе во Австралија (ВИДЕО)

Горан Наумовски

Иран ќе настојува да ги анализира црните кутии од украинскиот авион

МИА Агенција

Вучиќ и Дачиќ разговараа за соработката и изборните модалитети

МИА Агенција

Административците следната недела ќе добијат колективен договор

МИА Агенција

Ѓукановиќ: Црна Гора нема да го повлече законот за слобода на вероисповест

МИА Агенција

Чесниот фаќач на крстот во Делчево го донираше освоениот телевизор

МИА Агенција