НЕВРЕМЕТО НА ЈАДРАНОТ НЕ ЈА ОДБЕГНА НИТУ АЛБАНИЈА: Огромни бранови и силен ветар направија хаос во Химара (ВИДЕО)

Силното невреме проследено со ветрови го зафати и албанското крајрежје во Химара.

Во видеото кое го објавува Топ Чанел се гледа како големите бранови навлегуваат во брегот на Ливад, кое се наоѓа само пет километри од Химара.

Во меѓувреме поради лошите временски услови и високите бранови, според албанските медиуми, поморскиот сообраќај е прекинат во Валона, како и во Драч.

Претходно, хрватските медиуми информираа дека регионот на Далмација бил погоден од силно невреме, како и повеќе градови на јадранското крајбрежје.

Прочитајте и...  Нови 136 случаи на коронавирус, починаа шест лица, а оздравени се 123 пациенти

Прочитај повеќе

Рекордна задолженост на нафтените компании

Слободен печат

Околу 80 проценти од новозаразените во Рим се позитивни случаи од странство

Слободен печат

Рецесијата се продлабочува – можен распад на Еврозоната?

Слободен печат

Убиецот од Крајстчрч побара сам да го одржи завршниот збор пред пресудата

Слободен печат

Норвешка донација од медицинска опрема за полската болница Rolle 2

Слободен печат

Странски медиуми: С. Македонија одржува избори во време на раст на заболени од Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поради пандемијата во Германија се одложени околу 50.000 онколошки операции

Слободен печат

Почина Зинѕи, ќерката на Нелсон Мандела

Слободен печат

Ужас во Сомбор: Пукнал столб од рингишпил, осум деца се повредени

Слободен печат

Суспендирана одлуката за повторно воведување карантин во дел од Шпанија

Слободен печат

ДИК: Важечки се ливчињата на коишто е заокружен редниот број на подносителот на листата

Слободен печат

Ангела Ѓорѓиевска осудена на 19 години затвор за убиството на Пино

Горан Наумовски