НЕВРЕМЕ ВО СПЛИТ: Обилните дождови и грмотевици направија паника кај населението - Слободен печат

НЕВРЕМЕ ВО СПЛИТ: Обилните дождови и грмотевици направија паника кај населението

Хрватскиот град Сплит синоќа беше погоден од силно невреме, проследено со обилен дожд и грмотевици. Во рок од 30 минути наврнаа 10 литри дожд на метар квадратен.

Во околината на Сплит, во Стобрец наврнаа околу 18 литри дожд на метар квадратен.

Громовите предизвикале паника кај жителите на Сплит, но и проблеми со електричната мрежа и уличното осветлување.

Прочитај повеќе

Домаќинствата без деца имаат најголем ризик од сиромаштија

Слободен печат

Средношколци конструираа детектор со кој може да се провери дали некоја храна е радиоактивна

МИА Агенција

Пратеник од Иран: Три милиони долари за човекот кој ќе го убие Трамп

Слободен печат

Врховниот суд ќе расправа за првите пресуди на СЈО

МИА Агенција

Нема договор од средбата на пазарџиите и Богдановиќ

Уапсени седум лица во Франција, планирале терористички напад

Слободен печат

Остави Коментар

5 − 4 =

Прочитај повеќе

Деркоски: Избирачкиот список никогаш нема да биде идеално чист

Слободен печат

Рекордни инвестиции во технолошкиот сектор во Британија

Слободен печат

Бомба тешка 500 килограми пронајдена во центарот на Келн, наложена евакуација

Слободен печат

Тачи му се заблагодари на Трамп за договорот за авиолинија Приштина–Белград

МИА Агенција

Вучиќ и Пленковиќ во Давос разговараа за српско-хрватските односи

Слободен печат

Загаден воздухот во Загреб, градските власти со препораки за граѓаните

МИА Агенција