Невреме и поројни дождови и во југоисточните делови од земјава – Слободен печат
ВестиМакедонија

Невреме и поројни дождови и во југоисточните делови од земјава

Поинтензивна нестабилност со појава на град имало во југоисточните делови, Струмица, Радовиш, како  и во Пелагонија.

Изминатово попладне покрај поројните дождови во Скопје, кратко невреме ги зафати и југоисточните делови од земјава.

Поинтензивна нестабилност со појава на град имало во југоисточните делови, Струмица, Радовиш, како  и во Пелагонија, велат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во моментов владее нестабилност во форма на невреме со пороен дожд и грмежи, а според радарската слика и со појава на град.

Процесите засега се поинтензивни во источниот и југоисточниот дел од котлината, но во наредниот час можно е да биде зафатена и целата територија на главниот град.

Нестабилно ќе се задржи и до крајот на денот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close