НЕВИДЕНИ ГЛЕТКИ: 20-те најубави плажи во Албанија (ГАЛЕРИЈА)

Сме виделе и сме слушнале за егзотичните места, ненаселените острови или за недопрените плажи од човековите раце ширум светот, но дали некогаш сте се запрашале колку такви плажи може да има во нашето соседство. Во една фото-галерија Досја.ал ги претставува 20-те плажи, недопрени од чевекот кои навистина ќе ве воодушеват со нивната убавина.

Фотографот Фатион Плаку донесе галерија на фотографии од најубавите плажи во Албанија.

Од Ѓипеја до Заливот на Грам, ви ги претставуваме 20-те плажи кои можат да се сметаат за „недопрени“ од човековите раце и нудат импресивна глетка, полна со боји и природна убавина.

Досја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.алДосја.ал
Прочитајте и...  Венко Филипче смирено порача: Од коронавирусот има многу излечени пациенти во светот и тоа е одлично!

Прочитај повеќе

Австралија ги затвори плажите и воведе построги мерки поради корнавирусот

Слободен печат

Северна Македонија и официјално стана член на НАТО, пишуваат грчките медиуми

Слободен печат

Во хотел „Молика” на Пелистер денеска во државен карантин ќе бидат сместени 90 лица

Слободен печат

ММФ: Коронавирус ја турна глобалната економија во рецесија

Слободен печат

Потопло и суво време до вторник, од среда повторно врнежи

Слободен печат

И овој викенд е забранет престој на туристички места во Преспа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Да се изврши дезинфекција на заедничките простории во станбените згради со пари од резервните фондови на станарите

Слободен печат

Негативни тестовите на 15 граѓани од Кочани

Слободен печат

Ноќеска полицијата привела 44 лица кои се шетале за време на полицискиот час

Слободен печат

АВМУ: Политичарите треба да ја почитуваат новинарската професија, а не да ги навредуваат новинарите

Слободен печат

Макрон: На оваа криза и пристапив сериозно од самиот почеток, кога таа започна во Кина

Слободен печат

Кривична против двајца делчевци кои место да седат во самоизолација си шетале

Слободен печат