-4 C
Скопје

Неверство: Жените многу полесно наоѓаат љубовник

Жените ги изневеруваат мажите поради потреба од љубов, емотивна исполнетост и романтика, додека мажите сакаат сексуална возбуда и излез од монотониот брак, но и да го нахранат егото – покажало истражувањето на еден британски портал.

Жените почесто се заљубуваат во љубовниците и во изневерување се впуштаат после петатта година од бракот, а мажите после шестата.

Двата пола се согласуваат дека моногамијата е неприродна состојба, иако 76 отсто од дамите и 67 отсто од мажите и покрај тоа што изневеруваат, си ги сакаат партнерите.

Околу 80 отсто од тие што изневеруваат планираат да останат во брак, додека 40 отсто од жените и 30 отсто од мажите би побарале развод ако дознаат дека партнерот ги изневерува.

Прочитајте и...  Супер трик - Само една ваква таблета ќе ги извади сите дамки од вашата облека!

– Жените полесно наоѓаат љубовник и најчесто имаат потполна контрола – вели Емили Поп од британскиот портал.

 

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Остави Коментар