НЕВЕРОЈАТНО ВКУСЕН: Посен колач од кокос (РЕЦЕПТ)

Колач од кокос и гриз кој лесно се прави и е посен.

Состојки:

2 чаши гриз
2 чаши брашно
1,5 шолја масло
1 кесичка сода бикарбона
2 чаши вода
3 лажички џем од јагоди
3 лажици кокосово брашно

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки и сипете ги во набрашнета тепсија, освен кокосот.

Печете во загреана рерна на 200 степени Целзиусови, околу 30 минути.

Откако ќе се излади, посипете со кокосовото брашно.

Прочитајте и...  Уживајте во малку поинаков вкус - Солена дипломат торта

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат