Неверојатно, уште еден отказ кај Американците

Селекторот на кошаркарската репрезентација на САД, Грег Попович никако да поврзе неколку денови без некој кошаркар да одлучи да не игра за националниот тим.

Според Јаху спортс, последен кој го откажа настапот на СП во Кина е 21-годишниот кошаркар на Сакраменто, Деарон Фокс кој сака да се фокусира на подготовките за новата сезона во која се надева дека ќе обезбеди пласман во плејофот. Со последниот отказ, селекторот Попович има само 13 кошаркари на располагање.

Во отсуство на најголемите НБА ѕвезди како Џејмс Харден, Ентони Дејвис, Бредли Бил, Демиен Лилард, Си Џеј Меколум кои сите го откажаа настапот на Мундобаскет, најзвучни имиња во репрезентацијата се Кемба Вокер и Донован Мичел и Крис Мидлтон.

Прочитајте и...  Рекорд на Федерер кој најверојатно никој нема да го надмине!?

Репрезентацијата на САД на СП во Кина се наоѓа во групата Е со Турција, Чешка и Јапонија.

Прочитај повеќе

Илија Несторовски од Удине за „Слободен печат“: Да го цениме тоа што го имаме, денес нè има, утре не… (ФОТО)

Васко Спасоски

Првиот човек на ФИФА е јасен: Ниту едно натпреварување не е повредно од здравјето на луѓето

Слободен печат

По Шарапова и Шекил сака да се допишува со своите фанови (ВИДЕО)

Слободен печат

Романска екипа се обиде да ги измами своите фудбалери

Слободен печат

Се огласи Барселона: Лага се обвинувањата за корупција

Слободен печат

САМО ВО РУСИЈА: Фудбалерот на месецот наградата ја доби преку дрон (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ОВА Е ГАЗДА: Абрамович поради коронавирусот загуби 2.5 милијарди евра, но не ги намалува платите на никого

Слободен печат

Предупредување од Јапонија, ако продолжи кризата Олимписките игри се неизвесни и за 2021 година

Слободен печат

Шарапова шокирана од добиените пораки и телефонски повици

Слободен печат

Подметнат пожар на „Максимир”

Слободен печат

Екс претседателот на КФМ и советник за спорт на Заев под истрага на Антикорупционерите

Слободен печат

Фернандеш има осум идоли од Манчестер јунајтед

Слободен печат