НЕВЕРОЈАТНО: Португалецот кој се излечи од коронавирус им порача на новинарите: Ви посакувам да се заразите и вие (ВИДЕО)

Жорге Жесус направи потег кој е за секаква осуда.

Португалскиот тренер Жорге Жесус минатата година со бразилскиот Фламенго триумфира во Копа Либертадорес со што стана вистински херој во Бразил.

Тој по пауза од 38 години на Фламенго му го донесе пехарот во јужноамериканската Лига на шампиони, но со последниот потег кој го направи деновиве ги разочара сите, и во Бразил и во Португалија.

Жесус пред десетина дена беше позитивен на ковид-19, но веќе успеа да ја
победи болеста, а паузата поради пандемијата на коровирусот одлучи да ја искористи за да се врати во татковината, каде уште на аеродромот во Лисабон ги шокира новинарите.

Тој на аеродромот беше дочекан од новинарите кои ги интересираше неговото здравје но и како изгледаше неговата борба сокоронавирусот, а тој им одговори на најподлиот можен начин:

Прочитајте и...  Црвена звезда со „петарда“ до нова шампионска титула! (ВИДЕО)

Оставете ме. Зар не ме почитувате? Би требало вие да добиете коронавирус – им изјави Жесус на шокираните новинари.

Прочитај повеќе

Црвена звезда со „петарда“ до нова шампионска титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се враќаат и навивачите на фудбалските стадиони

Слободен печат

Негативни тестовите на Академија Пандев и Борец

Слободен печат

Прекрасен гол на македонскиот репрезентативец Адеми за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат

Обвинител бара затворска казна за Диего Коста

Слободен печат

Гогов: Можеби ќе бидеме првиот второлигашки клуб во историјата кој ќе игра во Европа!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Само еден играч имаше повеќе победи против Леброн, Џордан и Коби! (ВИДЕО)

Слободен печат

Аусилио: Јанг и Санчез се наши, Лаутаро може да го купите за 111 милиони евра!

Слободен печат

Националната пливачка федерација: Во најбрзо време да ги отворите базените!

Слободен печат

Интервју со Благојче Трајкоски: Силен Еурофарм Пелистер е добро за македонскиот ракомет!

Фидан Коминовски

Управниот одбор на ФФМ одлучи, сезоната продолжува без испаѓање од Првата лига и со баражи за вторите лиги

Слободен печат

Култниот Ф1 тим се продава?

Слободен печат