НЕВЕРОЈАТНО: Поранешна сопруга нарачала убиство на турски репрезентативец, животот му го спасил нејзиниот љубовник

Неверојатна приказна ни доаѓа од Турција и според која слободно може да се направи телевизиска сапуница.

Поранешниот турски репрезентативец Емре Ашик изминатите неколку недели преживуваше вистинска животна драма.

Главни актери во приказната се Емре Ашик и неговата поранешна сопруга Јагмур Ашик која е обвинета за планирање и обид за убиство.

27-годишната Јагмур Ашик и 19 години постариот Емре беа во брак осум години, а откако поранешниот фудбалер ги потпиша документите за развод, таа се обиде да го ликвидира.
Таа нарачала убиство на Емре, а за приказната да биде како во телевизиските сапуници, животот на фудбалерот му го спасил љубовникот на Јагмур.


Имав афера со Јагмур. Таа само размислуваше како да дојде до парите по неговата смрт. Бараше од мене да го убијам, но јас одбив. Еднаш ми донесе парче месо и бараше да пукам во него. Го сторив тоа, но и реков на Јагмур: „Не можеш да го направиш тоа“. Потоа беше многу бесна – изјави љубовникот на Јагмур, Ерди Сунгур пред турските обвинители.

Јагмур испланирала се, успеала да набави оружје и откако била одбиена од љубовникот, таа се обидела да најми платен убиец на кого му понудила 1.2 милиони долари. За среќа на поранешниот фудбалер, љубовникот не можел да молчи и со приказната излегол во јавноста за да го спаси животот на Емре Ашик кој со Јагмур имаат три деца.

Прочитајте и...  Алиоски од клупата го гледаше поразот на Лидс! (ВИДЕО)

Поврзани вести

Омилениот ММА борец на Трамп повторно го нападна Леброн Џејмс (ФОТО)

Слободен печат

Реакцијата на Фернандеш кога дозна дека ќе биде капитен на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул во јануари задолжително да го купи Упамекано

Слободен печат

Алиоски од клупата го гледаше поразот на Лидс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пирло: Дибала е голем шампион и наскоро ќе биде на терените!

Слободен печат

Ѓоковиќ го стигна Надал и запиша нов рекорд

Слободен печат

Остави Коментар