НЕВЕРОЈАТНО: Петр Чех повторно меѓу стативите! (ФОТО)

Петр Чех (37) е повторно меѓу стативите, но оние хокеарските, поточно ќе ги брани боите на Гилфорд Феникс.

– Пресреќен сум што добив можност да играм за Феникс со цел да добијам натпреварувачко искуство. Се надевам дека ќе му помогнам на овој млад тим да ги оствари своите цели оваа сезона и да триумфира на што е можно повеќе натпревари кога ќе добијам шанса да играм – рече Чех.

Како што и тој самиот признава после 20 години во професионалниот фудбал, ова за него ќе биде едно убаво искуство, да биде дел од спортот кој го сакал уште како дете.

Прочитајте и...  Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Во својата фудбалска кариера со Челзи четири пати ја освои Премиер лигата, а стигна и до трофејот во Лигата на шампионите во сезоната 2011/12.

Со екипата на Арсенал успеа да се закити со трофејот во ФА Купот, додека минатата сезона беше финалист во Лига Европа.

Прочитај повеќе

Лион со предност оди во Торино, Сити за пет минути го замолкна „Бернабеу“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Шарапова имаше кариера со која може да се гордее! (ВИДЕО)

Слободен печат

Нашите боксери тренираат во Србија пред олимпискиот турнир во Лондон!

Слободен печат

Првиот човек на косовскиот фудбал осуден на девет месеци затвор!

Слободен печат

Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?

Слободен печат

ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Челзи нуди 30 милиони евра плус Кепа за голманот на Атлетико

Слободен печат

Каков удар за Баерн, Левандовски мора на долга пауза! (ФОТО)

Слободен печат

Ѓоковиќ го елиминираше и Колшрајбер во Дубаи (ВИДЕО)

Слободен печат

Флорентино Перез со огромна понуда за Ван Дајк!? (ФОТО)

Слободен печат

Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Слободен печат