НЕВЕРОЈАТНО: Овој Косовец јаде свежа коприва и крши ореви со еден прст (ВИДЕО)

Рамиз Рамадани од Витиња, Косово, има многу интересни вештини. Тој во неговиот град е познат како „Тарзан“, а причина што така го викаат е тоа што тој може да јаде свежа коприва без никаков проблем. Па тоа го стори и пред телевизиските камери.

Листовите од коприва се покриени со иглички кои се на врвот кукасти, а на дното дебели и при допир се кршат и испуштаат остар сок на кожата, кој создава сензација дека гори, но на Рамадани тоа воопшто не му е проблем.

На Рамадани изгледа овие коприви, кои се познати дека се исклучиво здрави нармирници, му даваат вистинска сила.

Тој пред јавноста покажа и како може да крши ореви смо со еден прст. Неговите вештини беа прикажани пред камерите на Клан Косова.

Vitiasi që ha hith dhe thyen arra me gisht

Vitiasi që ha hith dhe thyen arra me gisht

Publiée par Klan Kosova sur Lundi 7 octobre 2019

 

Прочитајте и...  Медицинска сестра од болницата во Јесенице заразена со коронавирусот

Прочитај повеќе

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат

Оскаровката Кејт Бланшет при реновирање се пресекла со моторна пила! (ФОТО)

Слободен Печат

Хороскопски знаци кои ќе имаат најмногу среќа во љубовта месецов!

Слободен Печат

Поранешната уредничка и модна икона на „Вог“ се најде како мета на критиките поради нејзината објава: Мојата намера не беше воопшто расистичка!

Слободен Печат

Идентични близнаци направиле експеримент со исхраната и добиле неверојатни резултати: Едниот бил веган, а другиот јадел месо!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Војвотката од Кембриџ изневерена и повредена: Кејт Мидлтон доби силна „шлаканица“ од својот најдобар пријател!

Слободен Печат

Ана Ивановиќ го покажа виткото тело после породувањето: Тенисерката ужива во Мајорка со семејството! (ФОТО)

Слободен Печат

Астрономскиот феномен кој ги фасцинирал древните цивилизации: Вечерва ќе се случи помрачување на месечината! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Маргот Роби официјално стана актерката со најмногу понудени улоги во Холивуд: Таа е најактивна на сцената во последните 5 години!

Слободен Печат

После смртта на саканиот Курт Кобејн пејачката Кортни Лав потполно се промени: Дури и во шестата деценија трпи последици! (ФОТО)

Слободен Печат

Налутен татко му пратил писмо на момчето што ѝ ја „украло“ невиноста на ќерка му

Слободен Печат