-1 C
Скопје

Неверојатно: „Буцкото“ од Конго има само 89 килограми!?

Пикерот на селекцијата на Конго, Готје Мвумби Тиери е вистинска атракција на досегашниот дел од Светското првенство во Египет, но не поради неговите игри туку поради изгледот.

Дебелкото Мвумби кој на Аргентина и даде четири гола за 11 минути, на официјалната интернет страница е пријавен дека има само 89 килограми. Токму оваа вест предизвика потсмев кај светските медиуми бидејќи никој не верува оти Мвумби има само 89 килограми.

Пореален во откривањето на тежината на Мвумби е неговиот тим, францускиот четвртолигаш Дреукс дека тој е висок 192 сантиметри и е тежок 110 килограми, но прашање е дали и таа информација е вистинита.

 

Прочитајте и...  ВИДЕО: ВАР го спаси Мурињо, Евертон во трка за Лига на шампиони!

Поврзани вести

Атлетик Билбао за 14 дена може двапати да го освои Кралскиот куп

Слободен печат

ВИДЕО: Челси го освои „Енфилд“, сите мечеви во Премиер лигата со ист резултат!

Слободен печат

ЛШ: Лазаров во осминафиналето со Кјелце, Митревски против Алборг

Слободен печат

Ракитиќ до Меси: Имам трофеј кој никогаш нема да го освоиш!

Слободен печат

ВИДЕО: ВАР го спаси Мурињо, Евертон во трка за Лига на шампиони!

Слободен печат

Стоилов гневен по поразот: Некои ракометари не разбираат за колку посебен клуб играат

Слободен печат

Остави Коментар