Неверојатниот Хоакин Феникс и официјално повторно ќе го игра Џокер!

Како неверојатен успех во 2019, психолошкиот трилер на Тод Филипс стана еден од најпрофитабилните и најбрзо растечките R-rated филмови на сите времиња, надминувајќи ги претходните рекордери Deadpool 2 и It.

Филмот нурна длабоко во испревртената психа на Артур Флек, ликот на Финикс, и ги восхити сите со своите интелегентни предмети и нежен пристап и справување со менталното здравје.

Profimedia

Додека крајот на „Џокер“ ги остави фановите со повеќе прашања отколку одговори, изгледа дека ова би можело набрзо да се реши. Според The Hollywood Reporter, Филипс и Феникс потпишале за „Џокер 2“.

Сајтот објаснува: „Ворнерс има опции за продолжение за ѕвездата на Џокер, Хоакин Феникс, кој се појави како силен натпреварувач во трката за Оскар – најдобар актер. Студиото и Филипс и претставници на CCA одбиле да коментираат“.

Иако Warner Bros. имаше потешкотии со филмови како „Justice League“ и „Shazam“, „Џокер“ искочи 4-та сопственост на DC што надмина 1 милијарда долари.

Profimedia

Публиката веќе повикува за продолжение на „Џокер“. Со „Џокер 2“ на пат, ќе следат очигледни прашања дали ова ќе се поврзе во провдлабочување на DC световите и улогата на Роберт Патинсон како Темниот Витез во „Бетмен“ на Мат Ривс.

Исто така има гласини дека Филипс може да биде подготвен да развие цело портфолио на DC филмови и да им даде на многубројни познати стрип-ликови, нивна сопствена „грозна“ приказна на потекло.

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Детали од снимањето на „Пиратите од Карибите“: Зошто Џек Спароу има златни заби и кој актер ја одбил главната улога мислејќи дека филмот ќе биде промашување

Слободен печат

Филмскиот фестивал во Венеција се уште во план: Помалку филмови, со почитување на физичката дистанца

Слободен печат

„Сексот и градот“ зад камерите: Потпетиците им ги оштетиле стапалата, кариерата им била поважна од семејството

Слободен печат

Кога си ѕвезда, се ти е дозволено: Том Круз го избегна карантинот, се враќа на снимањето на „Невозможна мисија 7“

Слободен печат

Почина големиот Енио Мориконе, за него Охрид беше посебен град (ФОТО+ВИДЕО)

Валентина Т

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Никогаш нема да погодите од што е направена брадата на Двејн Џонсон во „Херкулес“

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Нема да верувате! Постои причина поради која Фиби од Пријатели морала да има сестра близначка

Слободен печат

Џенифер Хадсон одлична како Арета Френклин во трејлерот за филмот „Respect“ (ВИДЕО)

Слободен печат

За неа се напишани дури три љубовни песни! Која е Пети Бојд?

Слободен печат

Бизарен оглас на серијата „Господарот на прстените“ – Бараме многу, многу влакнести актери

Слободен печат