Неверојатни сцени во октагонот: ММА борец по победата му се нафрли на судијата (ВИДЕО)

ММА борецот Ахмад Ал Дармаки направи неверојатна глупост на својот последен настап поради кој остана без победата.

Борецот од Обединетите Арапски Емирати на борба во неговата земја имаше одлична борба против Богдан Кириленко, тој кон крајот на првата рунда успеа со гушење да го натера противникот да ја предаде борбата. Но, тогаш се случија неверојатни сцени во ММА спортот.

Еден од најдобрите судии во ММА, Марк Годард, откако виде дека Кириленко тапка и ја предава борбата, тргна да ги раздвои борците, но Ал Дармаки не престана да го гуши својот противник. Судијата Гордард мораше да употреби сила за да ги раздвои борците, а потоа нервозниот Ал Дармаки почна да се бутка со судијата и сакаше да го фати за вратот.

Откако се раздвоија, Ал Дармаки почна да ја слави победата, но неговата радост кратко траеше бидејќи судијата го дисквалификува и му ја одзеде победата.

Прочитајте и...  Трагедија во Кореја: Одбојкарка пронајдена мртва во својот стан

Прочитај повеќе

Адеми во тимот на сезоната во Хрватска

Слободен печат

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шоуто на прес конференцијата му направи проблем на Конте, Интер му подготви замена

Слободен печат

Фудбалски натпревар во Шведска доцнеше поради грабеж и сообраќајна несреќа

Слободен печат

Шкендија не мирува со засилувања, доаѓа и екс младински репрезентавивец на Хрватска

Слободен печат

Зверев: Мислам дека сега не е време да се игра тенис во САД

Слободен печат

Барселона се откажа од Нејмар: Нема ни да праќаме понуда до ПСЖ

Слободен печат

Роналдо ги реши дилемите околу својата иднина: Одите по моето трето Скудето

Слободен печат