Неверојатни бројки на Ѓоковиќ во триумфот на Австралија Опен

Новак Ѓоковиќ со победата во три сета над Данил Медведев во финалето на Австралија Опен, дојде до деветтиот триумф во Мелбурн. На патот до шампионскиот пехар, Ѓоковиќ дојде до неколку неверојатни достигнувања. Триумфот над Медведев беше 82. на Австралија Опен во 90. настап, а досега на грен слем турнирите има 303 победи, со што се … Продолжи со читање Неверојатни бројки на Ѓоковиќ во триумфот на Австралија Опен