Неверојатна поддршка на навивачите на Бреша за медицинските работници (ВИДЕО)

Екипата на Бреша се наоѓа пред испаѓање од Серија А, а навивачите „навиваат“ за лицата кои се борат против пандемијата на коронавирусот.

Во борбата против пандемијата на коронавирусот највеќе трпат медицинските работници кои деноноќно се обидуваат да им помогнат на болните и да го спречат ширењето на вирусот.

Така е и во Италија која е една од најпогодените европски земји и чии здравствени работници од почетокот на годината речиси и да застанаа со работа, па поради тоа навивачите на Бреша одлучија на свој начин да им се оддолжат за пожртвуваната работа.

Огромен број на навивачи на екипата која е пред испаѓање од Серија А дојдоа пред болницата и во еден глас почнаа да пеат како поддршка за работниците кои се борат против коронавирусот.


Токму Италија е најзагрозената земја во Европа со 241.819 позитивни на ковид-19 од кои дури 34.869 лица починаа.

Прочитајте и...  Динамо Киев, Олимпијакос и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Прочитај повеќе

Мурињо на пенали го елиминира „ученикот“ Лампард од Лига купот

Слободен печат

Динамо Киев, Олимпијакос и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Слободен печат

Војдан Стојановски и Данкерк го доживеаја и вториот пораз во францускиот шампионат

Слободен печат

Ролан Гарос: Циципас со пресврт во второто коло

Слободен печат

Сопственикот на Далас, Кјубан го спаси од улица пропаднатиот НБА играч

Слободен печат

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дортмунд ги одби милионите од Јунајтед за Санчо

Слободен печат

Алкантара позитивен на коронавирус

Слободен печат

Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Слободен печат

Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар повторно не игра ЛШ, одложен натпреварот и против Пик Сегед

Слободен печат

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски