Неверојатен случај во Србија: Жена сакала да помине граница стуткана под хауба на „Пежо“

Фото: Српска царина

Српските цариници биле шокирани од неверојатна глетка на граничниот премин Градина, кога ја отвориле хаубата на еден автомобил, за чијшто возач се посомневале дека пренесува нешто недозволено.

– Неверојатна сцена синоќа во Градина: цариниците ја отвориле хаубата на автомобилот и здогледале жена скриена меѓу моторот и ладилникот – објави српската Царина на Инстаграм.

Жената, која носела шамија и го прекрила лицето, била стуткана покрај моторот на „Пежото“. Царината соопшти дека жената била мигрантка, но не и од која држава доаѓа.

Цариниците велат дека ова е првпат да видат како некој се обидува да изведе нешто вакво, како и дека не знаат како жената успеала да се смести во тесниот простор.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот