Неверојатен настан во САД: Орел зграпчил ајкула од два метри и одлетал како да носи златна рипка (ВИДЕО)

Посетителите на плажа во Јужна Каролина присуствувале на неверојатен настан: виделе орел кој од океанот „зграпчил“ ајкула и потоа одлетал со неа.

На снимката која се прошири на социјалните мрежи се гледа орелот кој се спушти до површината на океанот, ја зграпчи ајкулата со канџите и потоа ја прелета плажата.

Жената која го снимила настанот навела дека ајкулата била голема околу два метри и дека орелот без никакви проблеми летал заедно со неа, како да станува збор за некоја мала златна рипка.

Погледнете го видеото:

Прочитајте и...  Нови 18 случаи на Ковид-19 во Кичево, оздравеле пет лица

Прочитај повеќе

Од Малта во Грција со негативен тест за Ковид-19

Слободен печат

Кинеските лекари предупредуваат: Се заканува нов вирус посмртоносен од Ковид-19

Слободен печат

Хоспитализирана 77-годишна жителка на Делчево заразена со Ковид-19

МИА Агенција

Пендаровски до петок ќе го додели мандатот за нова Влада

МИА Агенција

Повеќето од половината Балканци кои работат во Германија се стручна работна сила

Слободен печат

Претседателот на Филипините: Ќе волонтирам за тестирање на руската вакцина против коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Коалиција СЕГА: Младите – приоритет денес за подобро утре

МИА Агенција

Истражување: Оптимизмот во поглед на иднината и задоволството од животот се повисоки од загриженоста за КОВИД-19, најмладите најпесимистични

МИА Агенција

Град Скопје ја продолжува кампањата за бесплатно собирање на отпад од берба

МИА Агенција

Анкета: Секој втор Австриец сака работна недела од 30 часа

Слободен печат

Николовски и Заев се откажаа од средствата за патни трошоци

Слободен печат

Специјализирани корпи за отпад од заштитна опрема се поставуваат на повеќе локации низ државата

МИА Агенција