НЕТАНЈАХУ ЗАСТАНА ПРЕД БОРБЕН АВИОН И МУ СЕ ЗАКАНИ НА ИРАН: Овие авиони можат да стигнат до вас (ВИДЕО) - Слободен печат

НЕТАНЈАХУ ЗАСТАНА ПРЕД БОРБЕН АВИОН И МУ СЕ ЗАКАНИ НА ИРАН: Овие авиони можат да стигнат до вас (ВИДЕО)

Израелскиот премиер Бенџамин Нетанјаху денеска му се закани на Иран, откако Техеран вчера официјално го зголеми нивото на збогатување на ураниум, со што ги надмина мерките предвидени од нуклеарниот договор со светските сили во 2015 година.

Нетанјаху застана пред борбениот авион Ф-35 и порача дека Иран „треба да запамети дека овие авиони можат да стигнат до секое место на Блискиот исток, вклучувајќи ги Иран и секако Сирија“.

Нетанјаху е критичар на нуклеарниот договор на Иран и светските сили и ја повика Европа да воспостави нови санкции поради најновото кршење на одредбите од договорот.

Израелскиот премиер постојано истакнува дека никогаш нема да му дозволи на Иран да развие способности за да направи нуклеарна бомба.

Прочитај повеќе

Шокантна снимка од Трамп: Ослободете се од Јовановиќ, исфрлете ја утре, не ме интересира (ВИДЕО)

Слободен печат

Србија: На следниот попис за првпат од 1948. мажите ќе одговорат колку деца имаат

Слободен печат

Заврши 11.издание на меморијалниор турнир во спомен на Тоше Проески

Слободен печат

Србија: Лажна тревога за заболен од коронавирус, се применуваат превентивни мерки

МИА

Германија: Расте бројот на екстремни десничари во редовите на Бундесверот

Слободен печат

Две кинески провинции и градови наредија носење заштитни маски поради новиот коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 3 =

Прочитај повеќе

Периодот на инкубација на новиот коронавирус може да се движи од 1 до 14 дена

Слободен печат

Битола и Херцег Нови со мажоретки го најавија празникот на мимозите

МИА

Полета најголем патнички авион со два мотори (ВИДЕО)

Слободен печат

Загубите поради штрајкот ја чинат Париската опера 15 милиони евра

Слободен печат

Спасовски: Законот за одбрана да се гласа пред распуштање на Парламентот

Слободен печат

Министерот Наќе Чулев во работна посета на ПО Шуто Оризари

Слободен печат